Wypadek w
Irlandii

Sprawdź swoje prawa po
wypadku przy pracy lub
drogowym.

Bezpłatna konsultacja ekspertów
Fundacji LexHelper

  Wyślij zgłoszenie


  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji? 

  Niezależne doradztwo pro bono

  Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

  Analiza

  Analizujemy podstawy prawne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o stan faktyczny i prawny

  Prawnik z Irlandii

  Konsultację prawną pro bono prowadzi irlandzki prawnik – ekspert Fundacji LexHelper

  Zdarzenia wypadkowe w Irlandii powodują poważne szkody psychiczne, fizyczne i majątkowe u Polaków przebywających tam turystycznie lub pracujących. W takiej sytuacji bardzo ważna jest profesjonalna pomoc prawna. Niestety wielu Rodaków przebywających w Irlandii nie zna swoich praw oraz nie potrafi ich wyegzekwować. Fundacja LexHelper zapewnia poszkodowanym w Irlandii należne wsparcie prawne i bezpłatną konsultację, którą realizują adwokaci rezydujący w Irlandii.

  Co zapewniamy poszkodowanym:

  • ocenę dokumentacji szkodowej;
  • ocenę stanu faktycznego;
  • ocenę prawną przypadku w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie czy poszkodowany ma prawo do odszkodowania;
  • polskojęzyczna konsultacja prawna na terenie Irlandii.

  Jakie przypadki są oceniane?

  1. wypadki komunikacyjne,
  2. wypadki przy pracy,
  3. szkody finansowe spowodowane śmiercią osoby bliskiej.

  Kiedy warto skonsultować bezpłatnie swoją sprawę?

  1. jeżeli nie wiesz jak dochodzić swoich praw po zdarzeniu, które miało miejsce nie z własnej winy,
  2. jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą poradę,
  3. jeżeli szukasz profesjonalnego pełnomocnika,
  4. jeżeli chcesz ocenić zapisy umowy dochodzenia roszczeń.

  Kto może mieć prawo do odszkodowania?

  1. poszkodowany w wypadku (drogowym, przy pracy) nie z własnej winy,
  2. poszkodowany, który doznał obrażeń fizycznych i psychicznych w wypadku,
  3. bliscy osoby zmarłej, które pozostawały na jej utrzymaniu.

  Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Irlandii

  Jeżeli poszkodowany w wypadku doznał szkody nie z własnej winy może ubiegać się o odszkodowanie. W praktyce walka o odszkodowanie w Irlandii jest dość skomplikowaną procedurą, wymaga znajomości prawa oraz języka. Fundacja LexHelper oferuje pomoc Polakom, którzy doznali szkody w pracy na budowie, w rolnictwie, przy pracy z maszynami, w fabryce, czy wykonujących inne praca. Konsultacja prawna ekspertów Fundacji jest bezpłatna i niezobowiązująca. Poszkodowany pracownik może otrzymać odszkodowanie z polisy OC pracodawcy.

  Odszkodowanie za wypadek drogowy w Irlandii

  Polacy pracujący czy też przebywający turystycznie w Irlandii doznają szkód w wypadkach komunikacyjnych jako kierowcy, pasażerowie, piesi, rowerzyści czy motocykliści. Po wypadku niezmiernie ważne jest aby otrzymać niezbędną pomoc medyczną, a dopiero w dalszej kolejności należy zastanowić się czy przysługują poszkodowanemu prawa do odszkodowania. Jeżeli poszkodowany doznał szkody nie z własnej winy może wystąpić o odszkodowanie z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku.

  Irlandzki prawnik po wypadku

  Aby skutecznie walczyć o swoje prawa po wypadku w Irlandii niezmiernie ważne jest posiadanie profesjonalnej i skutecznej reprezentacji. Fundacja LexHelper gwarantuje, iż sprawą zajmie się irlandzki prawnik, posiadający niezbędne doświadczenie i wiedzę.

  Co robić po wypadku w Irlandii?

  Wypadki komunikacyjne z udziałem pojazdów, pieszych, cyklistów mogą powodować bardzo duże szkody osobowe i majątkowe. Po zabezpieczeniu medycznym, uczestnicy wypadku powinni zadbać o ustalenie winy sprawcy (jeżeli na miejsce nie przybyła policja co jest często praktykowane w Irlandii). Spisanie odpowiedniego oświadczenia daje poszkodowanemu możliwość wystąpienia z roszczeniem do ubezpieczyciela OC pojazdu sprawcy.

  Opinie poszkodowanych o pomocy Fundacji

  • Pracowałam w markecie budowlanym w Dublinie. W trakcie przechodzenia alejką między regałami z góry spadł na mnie 10 kilowy przedmiot, niezabezpieczony przez innego pracownika. Pracodawca zwolnił mnie. Nie miałam szans walki i o swoje prawa gdyby nie konsultacja LexHelper.

   Krystyna – Dublin Wypadek w pracy w Irlandii
  • Na skutek wypadku doznałam wielu obrażeń. Nie byłam w stanie zająć się sprawą. Trafiłam do Fundacji i tu uzyskałam bezpłatną pomoc.

   Maria – Dublin Odszkodowanie za obrażenia
  • Miałam wypadek w centrum Dublina. W bok uderzył mnie Irlandczyk. Doznałam złamania ręki i poszkodowana była moja córka. Nie było mnie stać na adwokata w Irlandii. Gdyby nie pomoc Fundacji, nie widziałabym co robić.

   Beata – Warszawa Wypadek samochodowy w Irlandii

  Szukasz bezpłatnej konsultacji i pomocy po wypadku w Irlandii? Eksperci Fundacji LexHelper udzielą Ci niezbędnego wsparcia. Napisz do nas, oddzwonimy niezwłocznie.