Wypadek w Irlandii

Wypadek w Irlandii

Sprawdź swoje prawa po wypadku przy pracy lub drogowym.

Bezpłatna konsultacja ekspertów
Fundacji LexHelper

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji? 

Niezależne doradztwo pro bono

Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

Analiza

Analizujemy podstawy prawne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o stan faktyczny i prawny

Prawnik z Irlandii

Konsultację prawną pro bono prowadzi irlandzki prawnik - ekspert Fundacji LexHelper

Zdarzenia wypadkowe w Irlandii powodują poważne szkody psychiczne, fizyczne i majątkowe u Polaków przebywających tam turystycznie lub pracujących. W takiej sytuacji bardzo ważna jest profesjonalna pomoc prawna. Niestety wielu Rodaków przebywających w Irlandii nie zna swoich praw oraz nie potrafi ich wyegzekwować. Fundacja LexHelper zapewnia poszkodowanym w Irlandii należne wsparcie prawne i bezpłatną konsultację, którą realizują adwokaci rezydujący w Irlandii.

Co zapewniamy poszkodowanym:

 • ocenę dokumentacji szkodowej;
 • ocenę stanu faktycznego;
 • ocenę prawną przypadku w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie czy poszkodowany ma prawo do odszkodowania;
 • polskojęzyczna konsultacja prawna na terenie Irlandii.
Jakie przypadki są oceniane?
 1. wypadki komunikacyjne,
 2. wypadki przy pracy,
 3. szkody finansowe spowodowane śmiercią osoby bliskiej.
Kiedy warto skonsultować bezpłatnie swoją sprawę?
 1. jeżeli nie wiesz jak dochodzić swoich praw po zdarzeniu, które miało miejsce nie z własnej winy,
 2. jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą poradę,
 3. jeżeli szukasz profesjonalnego pełnomocnika,
 4. jeżeli chcesz ocenić zapisy umowy dochodzenia roszczeń.
Kto może mieć prawo do odszkodowania?
 1. poszkodowany w wypadku (drogowym, przy pracy) nie z własnej winy,
 2. poszkodowany, który doznał obrażeń fizycznych i psychicznych w wypadku,
 3. bliscy osoby zmarłej, które pozostawały na jej utrzymaniu.
Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Irlandii
Jeżeli poszkodowany w wypadku doznał szkody nie z własnej winy może ubiegać się o odszkodowanie. W praktyce walka o odszkodowanie w Irlandii jest dość skomplikowaną procedurą, wymaga znajomości prawa oraz języka. Fundacja LexHelper oferuje pomoc Polakom, którzy doznali szkody w pracy na budowie, w rolnictwie, przy pracy z maszynami, w fabryce, czy wykonujących inne praca. Konsultacja prawna ekspertów Fundacji jest bezpłatna i niezobowiązująca. Poszkodowany pracownik może otrzymać odszkodowanie z polisy OC pracodawcy.
Odszkodowanie za wypadek drogowy w Irlandii
Polacy pracujący czy też przebywający turystycznie w Irlandii doznają szkód w wypadkach komunikacyjnych jako kierowcy, pasażerowie, piesi, rowerzyści czy motocykliści. Po wypadku niezmiernie ważne jest aby otrzymać niezbędną pomoc medyczną, a dopiero w dalszej kolejności należy zastanowić się czy przysługują poszkodowanemu prawa do odszkodowania. Jeżeli poszkodowany doznał szkody nie z własnej winy może wystąpić o odszkodowanie z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku.
Irlandzki prawnik po wypadku
Aby skutecznie walczyć o swoje prawa po wypadku w Irlandii niezmiernie ważne jest posiadanie profesjonalnej i skutecznej reprezentacji. Fundacja LexHelper gwarantuje, iż sprawą zajmie się irlandzki prawnik, posiadający niezbędne doświadczenie i wiedzę.
Co robić po wypadku w Irlandii?

Poszkodowany w wypadku przy pracy w Irlandii, którzy doznali szkody nie z własnej winy mają prawo do odszkodowania. Warto zaznaczyć, iż wina za zdarzenie może zostać przypisana tak pracodawcy jak i współpracownikowi, którzy nie zachowali procedur bezpieczeństwa pracy, używali niesprawnego sprzętu, nie otrzymali należny zabezpieczeń (np. kasku, butów, okularów czy rękawic) na czas pracy.

Po uzyskaniu odpowiedniej pomocy medycznej poszkodowany powinien zadbać o poprawność dokumentacji wypadku – protokołów bhp, zeznań świadków. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości w opisie zdarzenia i określeniu winnych wypadku w Irlandii, warto skonsultować sprawę aby nie pozbawić się prawa do dochodzenia roszczenia.

Wypadki komunikacyjne z udziałem pojazdów, pieszych, cyklistów mogą powodować bardzo duże szkody osobowe i majątkowe. Po zabezpieczeniu medycznym, uczestnicy wypadku powinni zadbać o ustalenie winy sprawcy (jeżeli na miejsce nie przybyła policja co jest często praktykowane w Irlandii). Spisanie odpowiedniego oświadczenia daje poszkodowanemu możliwość wystąpienia z roszczeniem do ubezpieczyciela OC pojazdu sprawcy.

Opinie poszkodowanych o pomocy Fundacji
Wypadek w pracy w Irlandii
Pracowałam w markecie budowlanym w Dublinie. W trakcie przechodzenia alejką między regałami z góry spadł na mnie 10 kilowy przedmiot, niezabezpieczony przez innego pracownika. Pracodawca zwolnił mnie. Nie miałam szans walki i o swoje prawa gdyby nie konsultacja LexHelper.
cropped-ij.jpg
Krystyna
Dublin
Odszkodowanie za obrażenia
Na skutek wypadku doznałam wielu obrażeń. Nie byłam w stanie zająć się sprawą. Trafiłam do Fundacji i tu uzyskałam bezpłatną pomoc.
cropped-ij.jpg
Maria
Dublin
Wypadek samochodowy w Irlandii
Miałam wypadek w centrum Dublina. W bok uderzył mnie Irlandczyk. Doznałam złamania ręki i poszkodowana była moja córka. Nie było mnie stać na adwokata w Irlandii. Gdyby nie pomoc Fundacji, nie widziałabym co robić.
cropped-ij.jpg
Beata
Warszawa
Szukasz bezpłatnej konsultacji i pomocy po wypadku w Irlandii? Eksperci Fundacji LexHelper udzielą Ci niezbędnego wsparcia. Napisz do nas, oddzwonimy niezwłocznie.