Roszczenia z
polisolokaty?

Bezpłatna analiza
ekspertów Fundacji

  Wyślij zgłoszenie


  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?

  Niezależne doradztwo pro bono

  Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

  Analiza dokumentacji

  Ekspert prawny Fundacji analizuje dokumentację i przedstawia możliwości rozwiązania problemu prawnego w oparciu o przepisy prawa

  Doradztwo

  Doradzamy jak sprawnie rozwiązać problem prawny, pomagamy w finansowaniu procesu


  Konsumenci poszkodowani przez polisolokaty

  Polacy ulokowali w polisolokatach przeszło 50 mln zł. Jednak w momencie wypowiadania umowy zostali obciążeni wysokimi opłatami likwidacyjnymi, których wysokość osiągała wartość ok. 80-90% zgromadzonych na lokacie środków. Zgodnie z aktualnym orzecznictwem sądów oraz stanowiskiem instytucji regulujących rynek kapitałowy i konsumencki, poszkodowani mają prawo walczyć o zwrot środków.

  Za co odszkodowanie?

  • za naliczoną bezprawnie opłatę likwidacyjną przy wypowiedzeniu umowy;
  • za klauzule abuzywne zastosowane w umowie polisolokaty;
  • z tytułu nieważności umowy.

  Nieważność umowy polisolokaty

  W związku ze stosowaniem przez ubezpieczycieli klauzul niedozwolonych, w tym i stosowanie wysokich opłat likwidacji umowy, wprowadzanie konsumentów w błąd, nieinformowanie o ryzyku przez sprzedawców produktów, poszkodowany konsument ma prawo walczyć o nieważność umowy. W takim przypadku poszkodowany może starać się o zwrot całości środków wpłaconych na konto ubezpieczyciela.

  Bezpłatna konsultacja polisolokat

  W związku z problemem prawnym polisolokat razem z naszym partnerem prawnym uruchomiliśmy bezpłatne wsparcie dla osób z zawartymi i wypowiedzianymi umowami polisolokat. Konsultujemy umowy polisolokat i doradzamy jak skutecznie walczyć o swoje prawa. Bezpłatnie.

  Jeżeli chcesz walczyć o zwrot środków z polisolokat. Skontaktuj się z nami. Ocenimy bezpłatnie Twoje roszczenia.