Wypadek w Anglii

Wypadek w Anglii

Sprawdź swoje prawa po wypadku przy pracy lub drogowym w Anglii.

Bezpłatna konsultacja ekspertów
Fundacji LexHelper

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji? 

Niezależne doradztwo pro bono

Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

Analiza

Analizujemy podstawy prawne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o stan faktyczny i prawny

Prawnik z Anglii

Konsultację prawną pro bono prowadzi angielski prawnik - ekspert Fundacji LexHelper

Co roku tysiące Polaków ulega wypadkom w Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej. Fundacja LexHelper pomaga poprzez organizowanie bezpłatnych konsultacji osobom poszkodowanym na skutek wypadków przy pracy i wypadków drogowych, a także potknięć i poślizgnięć oraz aktów przemocy kryminalnej. Jeżeli potrzebujesz pomocy i porady prawnej, skontaktuj się z Fundacją.

Co zapewniamy poszkodowanym:

 • ocenę dokumentacji szkodowej;
 • ocenę stanu faktycznego;
 • ocenę prawną przypadku w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie czy poszkodowany ma prawo do odszkodowania;
 • polskojęzyczna konsultacja prawna na terenie Anglii i Walii.
Jakie przypadki są oceniane?
 1. wypadki komunikacyjne,
 2. wypadki przy pracy,
 3. szkody finansowe spowodowane śmiercią osoby bliskiej;
 4. potknięcia i poślizgnięcia;
 5. przypadki przemocy kryminalnej.
Kiedy warto skonsultować bezpłatnie swoją sprawę?
 1. jeżeli nie wiesz jak dochodzić swoich praw po zdarzeniu, które miało miejsce nie z własnej winy,
 2. jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą poradę,
 3. jeżeli szukasz profesjonalnego pełnomocnika,
 4. jeżeli chcesz ocenić zapisy umowy dochodzenia roszczeń.
Kto może mieć prawo do odszkodowania?
 1. poszkodowany w wypadku (drogowym, przy pracy) nie z własnej winy,
 2. poszkodowany, który doznał obrażeń fizycznych i psychicznych w wypadku,
 3. bliscy osoby zmarłej, które pozostawały na jej utrzymaniu.
Angielski prawnik po wypadku
Fundacja LexHelper gwarantuje bezpłatną konsultację sprawy przez angielskiego prawnika na miejscu. Pomoc specjalisty znającego prawo i procedury angielskie zapewnia bezpieczeństwo Polakom przebywającym i pracującym w Anglii.
Co robić po wypadku w Anglii?

Po wypadku komunikacyjnym w Anglii – samochodowym, motocyklowym, rowerowy czy potrąceniu należy pamiętać aby przede wszystkim zadbać o opiekę medyczną uczestników zdarzenia. W dalszej kolejności dobrze wykonać zdjęcia uszkodzeń, obrażeń i miejsca wypadku. Jeżeli na miejsce zdarzenia nie wezwano policji (przy lekkich kolizjach w Anglii jest to częsty przypadek), warto spisać oświadczenie ze sprawcą aby jasno określało przebieg zdarzenia, miejsce, czas, uczestników i sprawcę zdarzenia. Dzięki notatce poszkodowany może sprawnie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Jeżeli sprawca nie poczuwa się do winy, warto wezwać policję. Na dalszym etapie, jeżeli to poszkodowany został uznany sprawcą, warto skonsultować sprawę z prawnikiem aby uniknąć dalszych trudności. Fundacja LexHelper świadczy bezpłatną i niezobowiązującą konsultacje po zdarzeniu. 

Po wypadku przy pracy w Anglii uczestnicy wypadku powinni zadbać o zaopatrzenie medyczne poszkodowanych. Jeżeli jesteś poszkodowany, nie byłeś sprawcą wypadku możesz ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC pracodawcy. O roszczenie walczyć mogą również osoby poszkodowane przez współpracowników, którzy spowodowali szkodę, np. poprzez niewłaściwe zachowanie, nieprzestrzeganie procedur bezpieczeństwa czy używanie niebezpiecznych narzędzi.

Niezmiernie istotne jest aby poszkodowany w pracy w Anglii nie podpisywał dokumentów i protokołów wypadku, których treść jest niejasna, niezrozumiała lub wręcz niezgodna z prawdą. Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się z nami – eksperci Fundacji LexHelper udzielą Ci bezpłatnej pomocy.

Opinie poszkodowanych o pomocy Fundacji
Wypadek na budowie w Anglii
W czasie pracy na budowie w Londynie doznałem złamania ręki oraz nogi. Po wypadku nikt nie zainteresował się moim losem. Pracodawca próbował mi wmówić, że to moja wina. Skontaktowałem się z Fundacją, której ekspert poradził mi co robić i jak dobrze przygotować dokumenty.
cropped-ij.jpg
Grzegorz
Londyn
Uraz kręgów szyjnych w wypadku samochodowym
W wypadku drogowym w Anglii doznałem urazu kręgów szyjnych. Ubezpieczyciel wypłacił mi odszkodowanie ale wydawało mi się za niskie. Oddałem temat do konsultacji eksperta Fundacji. Poradził mi co zrobić aby uzyskać wyższe odszkodowanie. Udało się!
cropped-ij.jpg
Romek
Rzeszów
Problem z pracodawcą
Pracowałam w Anglii 3 lata, ciągle mnie mobingowano, pracodawca nie reagował na te zdarzenia, kilka razy "koleżanka" z pracy mnie uderzyła. Poszłam na skargę ale to mnie pracodawca zwolnił. Postanowiłam założyć sprawę dzięki pomocy Fundacji.
cropped-ij.jpg
Marta
Liverpool
Szukasz bezpłatnej konsultacji i pomocy po wypadku w Anglii? Eksperci Fundacji LexHelper udzielą Ci niezbędnego wsparcia. Napisz do nas, oddzwonimy niezwłocznie.