Oddłużenie|Antywindykacja
Upadłość konsumencka

Szukasz pomocy prawnej?
Skonsultuj bezpłatnie z prawnikiem
Fundacji.

  Wyślij zgłoszenie


  Skontaktujemy się z Tobą w 24 godziny.

  Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?

  Niezależne doradztwo pro bono

  Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

  Analiza dokumentacji

  Ekspert prawny Fundacji analizuje dokumentację i przedstawia możliwości rozwiązania problemu prawnego w oparciu o przepisy prawa

  Doradztwo

  Doradzamy jak sprawnie rozwiązać problem prawny, pomagamy w finansowaniu procesu i organizujemy pomoc prawną


  Upadłość konsumencka

  Polacy w złej kondycji finansowej mają prawo zgłosić wniosek o upadłość konsumencką do sądu. W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest dobre przygotowanie wniosku oraz przygotowanie merytorycznie. Jeżeli potrzebujesz konsultacji jak złożyć wniosek do sądu i jakie należy spełnić warunki skontaktuj się z nami. Skonsultujemy Twoją sprawę bezpłatnie.

  Antywindykacja bankowa

  Fundacja świadczy pomoc osobom dotkniętym problemem niezasadnych długów, w tym przede wszystkim zapewnia doradztwo prawne w sprawach o zapłatę z powództw banków i funduszy sekurytyzacyjnych (tzw. firm windykacyjnych).

  Sprzeciw od nakazu zapłaty

  Pozwany (dłużnik) po otrzymaniu nakazu zapłaty bądź odpisu pozwu ma 14 dni na ustosunkowanie się i złożenie wniosków dowodowych pod rygorem utraty takiej możliwości w późniejszym etapie postępowania, co może prowadzić do szybkiego uzyskania przez wierzyciela tytułu wykonawczego i skierowania sprawy do egzekucji komorniczej.

  Istotnym jest zatem, aby już na tym etapie skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej w celu ochrony interesów dłużnika i odpowiedniego przygotowania dalszego przebiegu postępowania.

  Oddłużenie

  Dłużnicy mają prawne możliwości oddłużenia. Jeżeli chcesz uzyskać informacje o możliwościach – napisz do nas. Na Twoje pytanie odpowie ekspert prawny Fundacji.

  Niezasadny bankowy tytuł egzekucyjny

  Część osób do tej pory boryka się również z problemem wystawionych przeciwko nim przez banki bankowych tytułów egzekucyjnych, które były formą przyspieszonego postępowania windykacyjnego – wiele z tych tytułów dotkniętych jest wadami, które pozwalają na ich kwestionowanie przed sądem, a nawet całkowite pozbawienie ich wykonalności i uniemożliwienie bankom prowadzenia na ich podstawie egzekucji z majątku dłużnika.

  Jeżeli zatem zostałeś pozwany przez bank lub fundusz sekurytyzacyjny, otrzymałem nakaz zapłaty bądź odpis pozwu lub też bank prowadzi przeciwko Tobie egzekucję z bankowego tytułu egzekucyjnego, a nie wiesz jakie masz prawa, skontaktuj się z nami i skonsultuj sprawę bezpłatnie z ekspertem prawnym Fundacji.