Upadłość konsumencka

Oddłużenie|Antywindykacja
Upadłość konsumencka

Szukasz pomocy prawnej?
Skonsultuj bezpłatnie z prawnikiem Fundacji.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?

Niezależne doradztwo pro bono

Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

Analiza dokumentacji

Ekspert prawny Fundacji analizuje dokumentację i przedstawia możliwości rozwiązania problemu prawnego w oparciu o przepisy prawa

Doradztwo

Doradzamy jak sprawnie rozwiązać problem prawny, pomagamy w finansowaniu procesu i organizujemy pomoc prawną

Upadłość konsumencka

Polacy w złej kondycji finansowej mają prawo zgłosić wniosek o upadłość konsumencką do sądu. W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest dobre przygotowanie wniosku oraz przygotowanie merytorycznie. Jeżeli potrzebujesz konsultacji jak złożyć wniosek do sądu i jakie należy spełnić warunki skontaktuj się z nami. Skonsultujemy Twoją sprawę bezpłatnie.

Antywindykacja bankowa

Fundacja świadczy pomoc osobom dotkniętym problemem niezasadnych długów, w tym przede wszystkim zapewnia doradztwo prawne w sprawach o zapłatę z powództw banków i funduszy sekurytyzacyjnych (tzw. firm windykacyjnych).

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Pozwany (dłużnik) po otrzymaniu nakazu zapłaty bądź odpisu pozwu ma 14 dni na ustosunkowanie się i złożenie wniosków dowodowych pod rygorem utraty takiej możliwości w późniejszym etapie postępowania, co może prowadzić do szybkiego uzyskania przez wierzyciela tytułu wykonawczego i skierowania sprawy do egzekucji komorniczej.

Istotnym jest zatem, aby już na tym etapie skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej w celu ochrony interesów dłużnika i odpowiedniego przygotowania dalszego przebiegu postępowania.

Oddłużenie

Dłużnicy mają prawne możliwości oddłużenia. Jeżeli chcesz uzyskać informacje o możliwościach – napisz do nas. Na Twoje pytanie odpowie ekspert prawny Fundacji.

 

Niezasadny bankowy tytuł egzekucyjny

Część osób do tej pory boryka się również z problemem wystawionych przeciwko nim przez banki bankowych tytułów egzekucyjnych, które były formą przyspieszonego postępowania windykacyjnego – wiele z tych tytułów dotkniętych jest wadami, które pozwalają na ich kwestionowanie przed sądem, a nawet całkowite pozbawienie ich wykonalności i uniemożliwienie bankom prowadzenia na ich podstawie egzekucji z majątku dłużnika.

Jeżeli zatem zostałeś pozwany przez bank lub fundusz sekurytyzacyjny, otrzymałem nakaz zapłaty bądź odpis pozwu lub też bank prowadzi przeciwko Tobie egzekucję z bankowego tytułu egzekucyjnego, a nie wiesz jakie masz prawa, skontaktuj się z nami i skonsultuj sprawę bezpłatnie z ekspertem prawnym Fundacji.