Kredyt hipoteczny w walucie obcej

Masz problem ze spłatą kredytu w walucie obcej?

Sprawdź czy możesz wypowiedzieć umowę lub przewalutować kredyt.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji? 

Niezależne doradztwo pro bono

Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

Analiza

Analizujemy podstawy prawne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o stan faktyczny i prawny

Prawnik z Holandii

Konsultację prawną pro bono prowadzi holenderski prawnik - ekspert Fundacji LexHelper

Umowy kredytów w walucie obcej zawierają klauzule niedozwolone

Spora część umów kredytów hipotecznych zawieranych w walucie obcej – franku szwajcarskim, czy euro, zawierają klauzule niedozwolone, które mogą doprowadzić do unieważnienia danej umowy. Stosowanie umowy powoduje znaczne obciążenie kredytobiorców, co w wielu przypadkach prowadzi do upadłości konsumenckiej.

Czy Twoja umowa jest prawidłowa?

Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoja umowa zawiera klauzule abuzywne i czy możesz ją skutecznie unieważnić, napisz do nas. W ramach bezpłatnej konsultacji dowiesz się jak skutecznie walczyć o swoje prawa.

Bank pozwał Cię ze względu na brak spłaty kredytu walutowego?

Liczba osób poszkodowanych, którzy zawarli niekorzystne umowy bankowe, rośnie. Jeżeli i Twój bank pozwał Cię ze względu na brak spłaty kredytu, którego raty znacznie wzrosły (ze względu na wzrost kursu walutowego i stosowany w umowie kredytu przelicznik waluty), skonsultuj, czy możesz skutecznie walczyć o swoje prawa. Pomożemy Ci oferując bezpłatną konsultację prawną i analizę przypadku. Jeżeli nie stać się na proces – postaramy się zorganizować finansowanie.

Opinie poszkodowanych o pomocy Fundacji

Niedozwolone klauzule w umowie
Mieliśmy z mężem wątpliwości, czy nasza umowa kredytowa zawiera klauzule umowne. LexHelper zorganizował niezobowiązującą konsultację problemu. Prawnik ocenił, że mamy prawo walczyć o unieważnienie umowy.
cropped-ij.jpg
Ola i Michał
Kredyt we franku
Odzyskane odsetki z kredytu w euro
LexHelper pomógł nam zorganizować pomoc prawną. Złożyliśmy pozew, uzyskaliśmy zwrot za odsetki, w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych.
cropped-ij.jpg
Krzysztof
Kredyt w euro
Klauzula abuzywna
Jak w wielu umowach kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, tak i w mojej była niedozwolona klauzula. Fundacja wskazała mi jak walczyć o swoje prawa.
cropped-ij.jpg
Barbara
Kredyt we franku szwajcarskim