Doznałeś szkody w wypadku i nie wiesz jak walczyć o swoje prawa?
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy
Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?
Niezależne doradztwo pro bono
Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej
Analiza dokumentacji
Analizujemy podstawy prawne i faktyczne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o otrzymane dokumenty i informacje
Wsparcie finansowe
Osoby w trudnej sytuacji życiowej i finansowej wspieramy poprzez finansowanie procesów sądowych oraz istotnej pomocy medycznej
Osoby poszkodowane na skutek wypadków nie z własnej winy, które chcą walczyć o swoje prawa – odszkodowania i zadośćuczynienia – nie posiadają odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wybór odpowiedniego pełnomocnika – adwokata, radcy prawnego czy też wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej również nie jest gwarancją sukcesu w sprawie względem wysokich kosztów prowizyjnych.
Fundacja Informacji Prawnej LexHelper pomaga poszkodowanym oferując:
- ocenę prawną i faktyczną przypadku na podstawie zebranej dokumentacji sprawy;
- analizę umów zawieranych z adwokatami, radcami prawnymi i kancelariami odszkodowawczymi pod kątem prawa konsumenta i kodeksu cywilnego;
- organizowanie bezpłatnych konsultacji prawnych;
- organizowanie obsługi prawnej roszczenia na etapie przedsądowym i sądowym;
- finansowanie obsługi prawnej spraw poszkodowanych o trudnej sytuacji życiowej i finansowej.
Jakie przypadki są oceniane?
- wypadki komunikacyjne,
- wypadki przy pracy,
- wypadki w rolnictwie,
- potknięcia i poślizgnięcia,
- szkody spowodowane śmiercią osoby bliskiej,
- błędy medyczne.
Kiedy warto skonsultować bezpłatnie swoją sprawę?
- jeżeli nie wiesz jak dochodzić swoich praw po zdarzeniu, które miało miejsce nie z własnej winy,
- jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą poradę,
- jeżeli szukasz profesjonalnego pełnomocnika,
- jeżeli chcesz ocenić zapisy umowy dochodzenia roszczeń.
Odszkodowania powypadkowe. Prawa poszkodowanych
Roszczenia cywilne wynikające z wypadków drogowych przedawniają się po okresie 3 lat w przypadku szkód na mieniu i niewielkich szkód osobowych (rozstrój zdrowia poniżej 7 dni) lub po okresie 20 lat w przypadku poważnego uszczerbku lub śmierci poszkodowanego. W takim też przypadku sprawca zdarzenia najczęściej ponosi odpowiedzialność karną. Należy wspomnieć, iż każde wydanie decyzji przez ubezpieczyciela w sprawie przerywa bieg przedawnienia. Nie należy jednak czekać do ostatniej chwili gdyż prawo odszkodowawcze jest skomplikowane i możesz przedawnić swoje roszczenia.
Poszkodowanemu przysługuje kilka tytułów do świadczeń odszkodowawczych. Wysokość wszystkich odszkodowań zależeć będzie od poniesionych szkód. Poszkodowany może uzyskać odszkodowania za szkody materialne, zdrowotne (związane z obrażeniami fizycznymi i psychicznymi), finansowe (utrata dochodu), pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, kosztów dojazdów na leczenie. Jeżeli w wypadku śmierć poniosła osoba bliska, uprawniony może otrzymać zadośćuczynienie a także żądać pokrycia strat finansowych spowodowanych stratą jedynego żywiciela rodziny.
Opinie o bezpłatnych konsultacjach ekspertów Fundacji
Wysłałam zgłoszenie. Ekspert Fundacji oddzwonił i poinformował mnie co zrobić w pierwszej kolejności. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że proces sądowy może być tak skomplikowany. Dzięki LexHelper osiągnęłam swój cel - złożyłam pozew o odszkodowanie.

Pomoc Fundacji jest nieoceniona. Pomogli mi organizując bezpłatną pomoc w Anglii. Prawnik podjął sprawę i reprezentował mnie w sporze z ubezpieczycielem.

Miałem wypadek w Norwegii. Szukałem pomocy na miejscu. Odnalazłem stronę Fundacji i wysłałem zapytanie. Ekspert prawny Fundacji poinstruował mnie jakie dokumenty pozyskać i jak uzyskać odszkodowanie. Dziękuję.
