Odszkodowania za szkody osobowe


Doznałeś szkody w wypadku i nie wiesz jak walczyć o swoje prawa?

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?

Niezależne doradztwo pro bono

Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej

Analiza dokumentacji

Analizujemy podstawy prawne i faktyczne roszczeń osób poszkodowanych w oparciu o otrzymane dokumenty i informacje

Wsparcie finansowe

Osoby w trudnej sytuacji życiowej i finansowej wspieramy poprzez finansowanie procesów sądowych oraz istotnej pomocy medycznej

Osoby poszkodowane na skutek wypadków nie z własnej winy, które chcą walczyć o swoje prawa – odszkodowania i zadośćuczynienia – nie posiadają odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wybór odpowiedniego pełnomocnika – adwokata, radcy prawnego czy też wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej również nie jest gwarancją sukcesu w sprawie względem wysokich kosztów prowizyjnych.

Fundacja Informacji Prawnej LexHelper pomaga poszkodowanym oferując:

 • ocenę prawną i faktyczną przypadku na podstawie zebranej dokumentacji sprawy;
 • analizę umów zawieranych z adwokatami, radcami prawnymi i kancelariami odszkodowawczymi pod kątem prawa konsumenta i kodeksu cywilnego;
 • organizowanie bezpłatnych konsultacji prawnych;
 • organizowanie obsługi prawnej roszczenia na etapie przedsądowym i sądowym;
 • finansowanie obsługi prawnej spraw poszkodowanych o trudnej sytuacji życiowej i finansowej.
Jakie przypadki są oceniane?
 1. wypadki komunikacyjne,
 2. wypadki przy pracy,
 3. wypadki w rolnictwie,
 4. potknięcia i poślizgnięcia,
 5. szkody spowodowane śmiercią osoby bliskiej,
 6. błędy medyczne.
Kiedy warto skonsultować bezpłatnie swoją sprawę?
 1. jeżeli nie wiesz jak dochodzić swoich praw po zdarzeniu, które miało miejsce nie z własnej winy,
 2. jeżeli chcesz otrzymać niezobowiązującą poradę,
 3. jeżeli szukasz profesjonalnego pełnomocnika,
 4. jeżeli chcesz ocenić zapisy umowy dochodzenia roszczeń.
Odszkodowania powypadkowe. Prawa poszkodowanych

Roszczenia cywilne wynikające z wypadków drogowych przedawniają się po okresie 3 lat w przypadku szkód na mieniu i niewielkich szkód osobowych (rozstrój zdrowia poniżej 7 dni) lub po okresie 20 lat w przypadku poważnego uszczerbku lub śmierci poszkodowanego. W takim też przypadku sprawca zdarzenia najczęściej ponosi odpowiedzialność karną. Należy wspomnieć, iż każde wydanie decyzji przez ubezpieczyciela w sprawie przerywa bieg przedawnienia. Nie należy jednak czekać do ostatniej chwili gdyż prawo odszkodowawcze jest skomplikowane i możesz przedawnić swoje roszczenia.

Poszkodowanemu przysługuje kilka tytułów do świadczeń odszkodowawczych. Wysokość wszystkich odszkodowań zależeć będzie od poniesionych szkód. Poszkodowany może uzyskać odszkodowania za szkody materialne, zdrowotne (związane z obrażeniami fizycznymi i psychicznymi), finansowe (utrata dochodu), pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, kosztów dojazdów na leczenie. Jeżeli w wypadku śmierć poniosła osoba bliska, uprawniony może otrzymać zadośćuczynienie a także żądać pokrycia strat finansowych spowodowanych stratą jedynego żywiciela rodziny.

Opinie o bezpłatnych konsultacjach ekspertów Fundacji
Proces sądowy
Wysłałam zgłoszenie. Ekspert Fundacji oddzwonił i poinformował mnie co zrobić w pierwszej kolejności. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że proces sądowy może być tak skomplikowany. Dzięki LexHelper osiągnęłam swój cel - złożyłam pozew o odszkodowanie.
cropped-ij.jpg
Katarzyna
Opole
Pomoc w Anglii
Pomoc Fundacji jest nieoceniona. Pomogli mi organizując bezpłatną pomoc w Anglii. Prawnik podjął sprawę i reprezentował mnie w sporze z ubezpieczycielem.
cropped-ij.jpg
Michał
Gdańsk
Wypadek w Norwegii
Miałem wypadek w Norwegii. Szukałem pomocy na miejscu. Odnalazłem stronę Fundacji i wysłałem zapytanie. Ekspert prawny Fundacji poinstruował mnie jakie dokumenty pozyskać i jak uzyskać odszkodowanie. Dziękuję.
cropped-ij.jpg
Dawid
Katowice
Nie czekaj aż Twoje prawa się przedawnią. Sprawdź czy możesz uzyskać odszkodowanie. Wyślij zgłoszenie, skontaktujemy się niezwłocznie.