Wypadek przy pracy w Niemczech – złamanie kości piszczelowej

Avatar
Michał P.
Poszkodowany

Witam serdecznie. Od roku pracuję w Niemczech jako magazynier. Dwa tygodnie temu doszło do wypadku i przez potrącenie przez wózek widłowy kierowany przez innego pracownika doznałem złamania kości piszczelowej. Chciałbym się starać o odszkodowanie od pracodawcy. Jak to zrobić?

Avatar
Marcia33
Poszkodowany

Niestety w Niemczech nie ma czegoś takiego jak odszkodowanie za wypadek przy pracy - ani od pracodawcy ani z żadnego odpowiednika polskiego ZUSu. Pracownik po wypadku z ubezpieczenia dostaje chorobowe w trakcie L4 i zwrot wszystkich kosztów leczenia.

W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać odszkodowanie od pracodawcy, ale tylko wtedy, gdy pracodawca specjalnie, z premedytacją doprowadzi do wypadku pracownika.

Avatar
Iza1990
Poszkodowany

Potwierdzam - w Niemczech nie uzyskuje się odszkodowania za wypadek przy pracy. 3 lata temu w pracy poślizgnęłam się na wylanym przez inną osobę płynie i złamałam kość w łokciu. Byłam pewna, że tak jak w Polsce z ZUS, dostanę odszkodowanie w Niemczech. Zadzwoniłam do 3 adwokatów i 2 firm w Polsce ale każdy potwierdził, że należy się tylko chorobowe i zwrot kosztów leczenia. Ale nie mogę narzekać, oddano mi za każdy rachunek i fakturę.

Marta Sordon
Marta Sordon
Kancelaria Odszkodowawcza

Witam serdecznie,

w przypadku wypadków przy pracy w Niemczech, konieczne jest wykazanie umyślnej winy ze strony pracodawcy, co oznacza, że konieczne jest wykazanie, że pracodawca chciał wyrządzić komuś krzywdę. Tym samym uzyskanie odszkodowania po wypadku przy pracy w Niemczech nawet zaistniałego z winy innego pracownika jest niemożliwe,

Pozdrawiam

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec www.campter.pl
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać