Wypadek w Holandii, połamanie dłoni

Avatar
Butterfly
Poszkodowany

Pracowałam w Holandii 2 lata temu, maszyna wciagneła mi rękę i do dzisiaj nie mogę pracować, miałam połamaną dłon. Teraz jest niesprawna. Wyjechałam bo firma powiedziała, ze nic mi się nie nalezy i leczylam się w Polsce. Czy mam szanse na uzyskanie odszkodowania?

Izabela Stryjewska
Izabela Stryjewska
Kancelaria Odszkodowawcza

Dzień dobry,

Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Holandii można uzyskać tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z winą pracodawcy/współpracownika za zaistniałe zdarzenie. Taką winą może być , np. zaniedbanie warunków bhp lub nieuwaga.

Z jakiego powodu doszło do wciągnięcia ręki przez maszynę? Czy była ona uszkodzona, brakowało zabezpieczeń? Może winny był współpracownik?

Oprócz postawienia pracodawcy konkretnego zarzutu, należy go również udowodnić i leży to ZAWSZE po stronie osoby Poszkodowanej. Taki dowód może stanowić, np. protokół BHP, który pracodawca powinien sporządzić po wypadku i wpisać tam przyczynę wypadku. Jeżeli takiego protokołu nie ma lub pracodawca odmówił jego udostępnienia, kluczowi będą świadkowie, którzy potwierdzą jaka była przyczyna wypadku. Oświadczenia świadków muszą być pisemne i zawierać dane kontaktowe.

Jeżeli na miejscu wypadku były obecnie służby typu policja i pogotowie - łatwiej wtedy udowodnić zaistnienie wypadku.'

W przypadku dochodzenia odszkodowania za wypadek przy pracy w Holandii kluczowy jest również uszczerbek na zdrowiu, potwierdzony dokumentacją medyczną. Warto, aby zebrała Pani wszystkie dokumenty medyczne z leczenia (zarówno z Holandii jak i z Polski) - począwszy od dnia wypadku aż do dnia dzisiejszego. Im dłużej trwało leczenie, tym rośnie szansa na wyższe odszkodowanie.

Reasumując - jeżeli do Pani wypadku przy pracy doszło z winy pracodawcy lub współpracownika i doznała Pani uszczerbku na zdrowiu - ma Pani prawo do dochodzenia roszczeń. Kwestia zebrania konkretnych dowodów.

W przypadku chęci omówienia sprawy zapraszam do kontaktu.

Izabela Stryjewska
Campter Odszkodowania
kom. 690 622 575
ul. Oświęcimska 7
42-700 Lubliniec 
www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać