Ucięte dwa opuszki palców przy pracy w Holandii

Avatar
Piotrek M.
Poszkodowany

Witam serdecznie. Pracuję w Holandii razem z dziewczyną i miała ona 2 tygodnie temu wypadek w trakcie pracy. Maszyna na której pracowała w fabryce nie miała zabezpieczenia i niestety przy jej czyszczeniu ucięło dwa obuszki palca. Zostały one przyszyte ale nie wiadomo jeszcze jaki będzie realny stan ręki po zakończeniu leczenia. Co moja dziewczyna ma zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie?

Avatar
Iza1990
Poszkodowany

Dzień dobry :) w Holandii można uzyskać odszkodowanie jeśli się wykaże, że do zdarzenia doszło z winy pracodawcy albo innego pracownika. W przypadku Twojej dziewczyny jest to maszyna nie spełniająca zasad BHP, więc jest to wina pracodawcy. Po zdarzeniu w pracy powinien zostać sporządzony protokół powypadkowy, w którym wskazana będzie przyczyna wypadku. Z tym dokumentem i z dokumentami medycznymi można samodzielnie zgłosić szkodę do pracodawcy lub znaleźć kancelarię w Holandii, która w tym poprowadzi. W każdym kraju są trochę inne zasady przyznawania świadczeń, więc nie znając tamtejszych zasad, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Avatar
Nadia
Poszkodowany

Witam. Z tego co wiem od znajomych mieszkających w Holandii, to tam poszkodowanemu należy się darmowa pomoc prawna po wypadku i to ubezpieczyciel pracodawcy czy sprawcy wypadku komunikacyjnego płaci należność adwokatowi poszkodowanego. Tym bardziej warto skorzystać z pomocy specjalisty

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać