Ucięte dwa opuszki palców przy pracy w Holandii

Avatar
Piotrek M.
Poszkodowany

Witam serdecznie. Pracuję w Holandii razem z dziewczyną i miała ona 2 tygodnie temu wypadek w trakcie pracy. Maszyna na której pracowała w fabryce nie miała zabezpieczenia i niestety przy jej czyszczeniu ucięło dwa obuszki palca. Zostały one przyszyte ale nie wiadomo jeszcze jaki będzie realny stan ręki po zakończeniu leczenia. Co moja dziewczyna ma zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie?

Avatar
Iza1990
Poszkodowany

Dzień dobry :) w Holandii można uzyskać odszkodowanie jeśli się wykaże, że do zdarzenia doszło z winy pracodawcy albo innego pracownika. W przypadku Twojej dziewczyny jest to maszyna nie spełniająca zasad BHP, więc jest to wina pracodawcy. Po zdarzeniu w pracy powinien zostać sporządzony protokół powypadkowy, w którym wskazana będzie przyczyna wypadku. Z tym dokumentem i z dokumentami medycznymi można samodzielnie zgłosić szkodę do pracodawcy lub znaleźć kancelarię w Holandii, która w tym poprowadzi. W każdym kraju są trochę inne zasady przyznawania świadczeń, więc nie znając tamtejszych zasad, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Avatar
Nadia
Poszkodowany

Witam. Z tego co wiem od znajomych mieszkających w Holandii, to tam poszkodowanemu należy się darmowa pomoc prawna po wypadku i to ubezpieczyciel pracodawcy czy sprawcy wypadku komunikacyjnego płaci należność adwokatowi poszkodowanego. Tym bardziej warto skorzystać z pomocy specjalisty

Avatar
Piotrekow89
Poszkodowany

Mój znajomy w Holandii też miał wypadek pracował na szklarni i przeciął sobie kciuka nożem do warzyw, uszkodził ścięgno i ma sporą blizne na całej ręce. Czy może uzyskać odszkodowanie? Jak obywa się dochodzenie odszkodowania? Trzeba stawić się w sądzie czy załatwia to adwokat?

Marta Sordon
Marta Sordon
Kancelaria Odszkodowawcza

Witam serdecznie,

w takim przypadku konieczne będzie wykazanie, co dokładnie było przyczyną wypadku i urazu, czy doszło do niego z powodu nieuwagi, czy też z winy pracodawcy, który np. nie dostarczył rękawic ochronnych lub nie zapewnił bezpiecznych warunków pracy.

W przypadku sporządzenia przez pracodawcę protokołu powypadkowego - informacja dot. zaniedbań lub winy pracodawcy lub innego pracownika powinna zostać w nim wskazana. Jeśli pracodawca takiego protokołu nie sporządził, możliwość udowodnienia winy będzie można opierać na oświadczeniach naocznych świadków zdarzenia.

Dochodzenie odszkodowania odbywa się polubownie z udziałem ubezpieczyciela pracodawcy, dopiero przy znacznym zaniżeniu świadczeń odszkodowawczych adwokat ocenia możliwość skierowania roszczeń na drogę sądową.

W przypadku chęci skonsultowania sprawy - zachęcamy do kontaktu.

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec www.campter.pl
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać