Likwidacja szkody OC pojazdu w Niemczech

Avatar
Ryszard
Poszkodowany

Witam serdecznie,

Kupiłem w komisie samochód sprowadzony w Niemiec. Rocznik samochodu, to 2008. Według zapewnień sprzedającego samochód miał być bezwypadkowy i z autentycznym przebiegiem.

Coś mi się nie podobało, ale niestety już po fakcie kupiłem dwa raporty historii tego samochodu i okazało się, że jest tam odnotowana likwidacja szkody na ponad 11.000 euro i obok widnieje przebieg 191.000km (kupiłem z przebiegiem 175.000km). Sprawa trafiła do sądu i w pierwszej instancji powództwo zostało oddalone, ponieważ sąd nie dał wiary informacji z raportów historii, ponieważ przychylił się do stwierdzenia pozwanego komisu, że to niemożliwe aby kwota wypłacona z ubezpieczenia przewyższała wartość samochodu. Samochód kupiłem w listopadzie 2017 za 20.000zł z przebiegiem 175.000 km, natomiast likwidacja szkody z raportu nastąpiła w maju 2016 z przebiegiem 191.000 km, później jeszcze okazało się, że samochód w tym samym miesiącu i roku, co likwidacja szkody, został wyrejestrowany.

Chcę zaskarżyć wyrok do II instancji i potrzebuję pomocy.

W związku z powyższym mam pytanie, jak to jest z tymi raportami historii pojazdu?

Czy do takich raportów mogą trafić informacje nieprawdziwe?

Czy sąd ma podstawy do podważenia takiego raportu?

Jak sprawdzić, czy zawarte w raporcie informacje są prawdziwe?

Jak to jest z OC w Niemczech?

Może ktoś wie i mógłby podzielić się swoją wiedzą, jak to jest z likwidacją szkody pojazdu w Niemczech i potrafi w jakiś logiczny sposób wyjaśnić, dlaczego pomimo tak wysokiej wypłaty likwidacyjnej szkody, samochód mógł znaleźć się w komisie w Polsce, a nie został złomowany w Niemczech.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i podpowiedź, która pomoże mi rozwiązać ten problem.

Marta Sordon
Marta Sordon
Kancelaria Odszkodowawcza

Witam serdecznie,

w przypadku chęci zaskarżenia wyroku I instancji konieczna jest weryfikacja roszczeń i sprawy przez adwokata, który mógłby taki pozew w Pana imieniu złożyć.

Niestety każda sprawa sądowa związana jest z ryzykiem procesowym oddalenia powództwa, w takim przypadku obciążają pana koszty zastępstwa procesowego strony przeciwnej oraz koszty obsługi prawnej.

Pozdrawiam

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec www.campter.pl
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać