Wypadek dziecka w szkole

Avatar
KrzychuK
Poszkodowany

Cześć. Mój 8 letni syn miał wypadek w szkole na początku września. Na wfie kolega na niego wpadł i go popchnął. Syn skręcił kostkę. Czy możemy się starać o odszkodowanie z polisy szkolnej i z OC szkoły za zaniedbanie?

Avatar
Magda A...
Poszkodowany

Witam :) z ubezpieczenia dziecka w szkole jak najbardziej można się starć o odszkodowanie. Ale te ubezpieczenia są przeważnie na niską kwotę, więc za skręcenie albo wypłaca grosze albo odmówią twierdząc, że nie doszło do długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Nie widzę szans na odszkodowanie z OC szkoły, bo w zdarzeniu nie widać zaniedbania szkoły czy nauczyciela. Na wfie to normalne, że dzieci grają w coś a to, że kolega niechcący wpadł na Twojego syna to po prostu nieszczęśliwy wypadek i nie ma w nim winy nauczyciela.

Avatar
Blanka Kowalczyk
Poszkodowany

Witam. Sama mam dwójkę dzieci i czasami ciężko mi je upilnować a co dopiero ma powiedzieć nauczyciel mający pod opieką kilkanaście albo ponad 20 uczniów. Nieszczęśliwe wypadki się zdarzają i nie ma co za to obarczać winą nauczycieli.

Avatar
Jaro
Poszkodowany

Moich znajomych córka miała wypadek w przedszkolu i dostali odszkodowanie z OC przedszkola, ale dlatego, że jedna Pani poszła do toalety a druga wyszła z sali o coś zapytać koleżankę i dzieci zostały na kilka minut bez żadnego nadzoru. Można więc uzyskać takie świadczenia, ale tylko jeśli faktycznie dojdzie do zaniedbania placówki albo opiekunów.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać