Szkoda częściowa z OC – jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Avatar
TomTom
Poszkodowany

Cześć. Miałem tydzień temu szkodę na pojeździe z winy innego kierowcy. Zgłosiłem szkodę, przyjechał rzeczoznawca. Dzisiaj dostałem kosztorys i się załamałem.... przyznano mi 2250 zł a jak pytałem mechanika, to za same części oryginalne więcej zapłacę, a za całą naprawę minimum 5000 zł. Co mam zrobić, żeby uzyskać wyższą kwotę? Moje auto to Audi A6 z 2007 roku.

Avatar
Lukas
Poszkodowany

Cześć. Masz kilka opcji.

Wszystko zależy od tego, czy masz auto w świetnym stanie i chcesz je naprawić w ASO na oryginałach - jeśli tak jest to zleć robotę ASO. Niech zajmą się sprawą, przygotują kosztorys, uzgodnią zakres naprawy z ubezpieczycielem, naprawią samochód i wystawią ubezpieczycielowi fakturę.

Jeśli nie chcesz naprawiać w ASO a zależy Ci na dobrej jakości naprawy, to sam napisz odwołanie od decyzji wskazując przewidywane koszty naprawy i zaproponuj ugodę np. 6000 zł. Możesz też sprzedać szkodę Kancelarii Odszkodowawczej - ale wtedy dostaniesz tylko 50% całego roszczenia. Plus jest taki, że dostaniesz pieniądze w kilka dni. Lepsze to niż samodzielna droga sądowa.

Powodzenia!

Avatar
Michał P.
Poszkodowany

Też uważam, że najlepszym wyjściem jest sprzedaż wierzytelności - o ile auto nie jest kilkuletnie, bo wtedy polecam naprawę bezgotówkową w ASO. Przy starszym samochodzie zawsze jest jakieś ryzyko przegrania w sądzie, więc lepiej dostać połowę roszczenia w kilka dni niż walczyć 3 lata i moooooże dostać trochę więcej. Radzę tylko wysłać dokumenty do oceny kilku kancelariom i kierować się nie tylko ceną ale również przejrzystością i zapisami umowy i renomą kancelarii.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać