Odmowa KRUS po wypadku na gospodarstwie – złamana kostka po upadku z dachu

Avatar
Iza1990
Poszkodowany

Cześć. Mój mąż jest rolnikiem i ma swoje gospodarstwo. Doszło do wypadku na terenie gospodarstwa - naprawiał dach budynku mieszkalnego i omsknęła mu się nogę i spadł doznając wielu potłuczeń i złamania kostki. Zgłosił szkodę w KRUS, ale mu odmówili, twierdząc, że nie był to wypadek w rolnictwie. Jak możemy się od tego odwołać?

Pozdrawiam, Iza

Avatar
Jaro
Poszkodowany

Witam serdecznie. Niestety KRUS miał rację odmawiając uznania wypadku jako wypadek w rolnictwie. Aby do niego doszło, należy wykazać, że do wypadku doszło w czasie wykonywania czynności związanych z działalnością gospodarstwa. Sama napisałaś, że mąż naprawiał dach budynku mieszkalnego, więc nie było to związane z pracą w gospodarstwie a życiem prywatnym. Mąż może się starać jedynie o odszkodowanie z polisy NNW - o ile taką posiada.

Avatar
Blanka Kowalczyk
Poszkodowany

Cześć. Zgodnie z definicją, wypadek przy pracy rolniczej jest to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej lub też pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności i doszło do urazu. W wypadku Twojego męża nie ma przyczyny zewnętrznej bo napisałaś, że noga się omsknęła, więc to nieszczęśliwy wypadek. Dodatkowo do wypadku doszło podczas wykonywania czynności związanych z życiem prywatnym. KRUS miał więc prawo odmówić uznania wypadku.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać