Jakie uzasadnienie podać we wniosku o upadłość konsumencką?

Avatar
Jaro
Poszkodowany

Cześć. Mój brat popadł w długi przez to, że wielu kontrahentów nie zapłaciło mu za usługi budowlane, a nie miał pieniędzy, żeby walczyć o to w sądzie. Poprosił mnie o pomoc w przygotowaniu wniosku o upadłość konsumencką, ale nie do końca wiem, jak to zrobić. Proszę o pomoc we wskazaniu uzasadnienia złożenia takiego wniosku.

Avatar
Milena88
Poszkodowany

Każdy wniosek o upadłość powinien zawierać dane sądu właściwego, dane personalne brata czyli wnioskodawcy, dane wierzycieli, wskazanie, że wnosimy o ogłoszenie upadłości, listę długów z którymi się nie zgadzamy, wykaz pełnego majątku oraz podpis.

Tak jak napisałaś, wniosek musi zostać uzasadniony jak najlepiej, bo od tego będzie zależeć, czy sąd ogłosi upadłość. Trzeba więc opisać w jakiej sytuacji materialnej i osobistej był wnioskodawca gdy zaciągał długi bądź nie spłacał należności. Trzeba zebrać i opisać dowody na potwierdzenie swoich słów i dowody te dołączyć do wniosku. Uzasadnienie musi też być podpisane.

Avatar
Marcia33
Poszkodowany

Hej :) Jarek, powiedz też bratu, że po zgłoszeniu upadłości musi bardzo uważać i nie obnosić się z pieniędzmi. Mam znajomego, który przed ogłoszeniem upadłości przepisał auto na żonę i miał też drugą firmę. Pojechali na wakacje za granicę i żona dodała zdjęcia na fb i miał potem problemy z komornikiem. Radzę więc uczciwie się rozliczać i nie kombinować

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać