Jak zgłosić upadłość firmy i co to realnie oznacza?

Avatar
Wojtek Woj
Poszkodowany

Witam. Mam firmę zajmującą się kopaniem studni głębinowych. Niestety jedna firma nie zapłaciła mi za dużą robotę przez co popadłem w problemy finansowe. Obawiam się, że będę zmuszony ogłosić upadłość. Jak mam się do tego zabrać i co to realnie będzie oznaczać dla mojej firmy?

Avatar
Miłosz85!
Poszkodowany

Upadłość konsumencka występuje wtedy gdy zadłużenie firmy jest większe od jej aktywów i zysków. Wtedy warto jak najszybciej złożyć wniosek o upadłość konsumencką do Sądu - wbrew pozorom pędzie to pomocne w wyjściu na prostą. Takie działanie pozwoli na uniknięcie długów ale też pozbycie się majątku, którym będzie zarządzał syndyk w celu zminimalizowania zadłużenia.

Trzeba też pamiętać o tym, że po ogłoszeniu upadłości nie mamy prawa np. sprzedać albo przekazać darowizną aktywów, dóbr prywatnych i innego majątku przez najbliższy rok.

Avatar
Milena88
Poszkodowany

Znam podobną sytuacje i chcę tylko napisać, że po zgłoszeniu upadłości konsumenckiej trzeba się bardzo pilnować. Masz długi, komornik szuka skąd wziąć pieniądze na ich spłatę. Nie radzę np. jechać na wczasy zagraniczne i wrzucać zdjęć na Facebooka czy w tym czasie robić wystawnego wesela. Komornicy mają różne kanały i mogą łatwo dojść do informacji z życia prywatnego.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać