Jak odzyskać zwrot kosztów procesu od strony przegranej?

Avatar
Marcia33
Poszkodowany

Dzień dobry. Mój wujek został pozwany przez sąsiada o kilkadziesiąt tysięcy, bo twierdził, że przez mojego wujka stracił dochody i upadła jego firma, bo wujek nie chciał sprzedać mu drzewa z lasu prywatnego...... Facet ma żółte papiery, nie ma dochodów więc nic nie płacił za pozew - mój wujek wydał łącznie 14 tysięcy na adwokata. Sąd oczywiście przyznał w wyroku 100% wygranej mojemu wujkowi i nakazał powodowi zwrócenie wszystkich kosztów mojemu wujkowi. Mimo wyroku, który był pół roku temu, pieniądze nie zostały przekazane. Jak je odzyskać?

Avatar
Lukas
Poszkodowany

Cześć. Obawiam się, że jeśli dłużnik nie ma dochodów ani żadnej własności to ciężko będzie uzyskać zwrot, mimo prawomocnego wyroku. Twój wujek może jedynie zgłosić się do komornika, który przeprowadzi postępowanie.... ale jeśli nie będzie miał z czego ściągnąć pieniędzy to nic to nie da. Plusem będzie to, że jak dłużnik zacznie pracować albo dostanie jakieś świadczenie, to zostanie to ściągnięte na poczet długów.

Wiem też, że są jakieś firmy odkupujące długi - wiadomo, że dadzą tylko część całości, ale dla niektórych lepszy rydz niż nic.

Powodzenia i pozdrawiam!

Avatar
Jaro
Poszkodowany

Radzę udać się do jakiejś firmy Windykacyjnej - oni mają czas i wiedzę pozwalającą na uzyskanie zwrotu od dłużnika

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać