Roszczenia z
polisolokaty?
Bezpłatna analiza
ekspertów Fundacji
Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Fundacji?
Niezależne doradztwo pro bono
Fundacja LexHelper nie prowadzi działalności gospodarczej, prowadzi działania w celu realizacji celu popularyzacji wiedzy i informacji prawnej
Analiza dokumentacji
Ekspert prawny Fundacji analizuje dokumentację i przedstawia możliwości rozwiązania problemu prawnego w oparciu o przepisy prawa
Doradztwo
Doradzamy jak sprawnie rozwiązać problem prawny, pomagamy w finansowaniu procesu
Konsumenci poszkodowani przez polisolokaty
Polacy ulokowali w polisolokatach przeszło 50 mln zł. Jednak w momencie wypowiadania umowy zostali obciążeni wysokimi opłatami likwidacyjnymi, których wysokość osiągała wartość ok. 80-90% zgromadzonych na lokacie środków. Zgodnie z aktualnym orzecznictwem sądów oraz stanowiskiem instytucji regulujących rynek kapitałowy i konsumencki, poszkodowani mają prawo walczyć o zwrot środków.
Za co odszkodowanie?
- za naliczoną bezprawnie opłatę likwidacyjną przy wypowiedzeniu umowy;
- za klauzule abuzywne zastosowane w umowie polisolokaty;
- z tytułu nieważności umowy.
Nieważność umowy polisolokaty
W związku ze stosowaniem przez ubezpieczycieli klauzul niedozwolonych, w tym i stosowanie wysokich opłat likwidacji umowy, wprowadzanie konsumentów w błąd, nieinformowanie o ryzyku przez sprzedawców produktów, poszkodowany konsument ma prawo walczyć o nieważność umowy. W takim przypadku poszkodowany może starać się o zwrot całości środków wpłaconych na konto ubezpieczyciela.
Bezpłatna konsultacja polisolokat
W związku z problemem prawnym polisolokat razem z naszym partnerem prawnym uruchomiliśmy bezpłatne wsparcie dla osób z zawartymi i wypowiedzianymi umowami polisolokat. Konsultujemy umowy polisolokat i doradzamy jak skutecznie walczyć o swoje prawa. Bezpłatnie.