Jak ukaraż byłego pracownika, który wykradł dane firmy

Avatar
Misiek80
Poszkodowany

Witam serdecznie. Prowadzę firmę i w czasach pandemii wiele rzeczy załatwiamy online bez spotkań z klientami. W systemie CRM mamy wszystkie dokumenty i informacje. Dowiedziałem się ostatnio, że były pracownik, którego zwolniłem włamał się na konto innego pracownika i chciał sprzedać dane naszych klientów konkurencji. Co mam z tym zrobić? Jak walczyć o sprawiedliwość?

Avatar
Miłosz85!
Poszkodowany

Cześć :) Działania Twojego byłego pracownika są niezgodne z prawem. Włamanie na konto firmy plus przekazywanie danych firmowych i osobowych konkurencji jest przestępstwem. Powinieneś złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dobrze by jednak było, jakbyś miał na to jakieś dowody - np. zeznania pracowników czy konkurencji, której ta osoba chciała sprzedać informacje. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Takie działania trzeba tępić!

Avatar
TomTom
Poszkodowany

Mój znajomy prowadzi firmę i pozwał pracownika, który przeszedł do firmy konkurencyjnej i przekazał dane osobowe klientów co doprowadziło do przejęcia klientów i strat finansowych. Znajomy wygrał w sądzie. Jeśli są jakiekolwiek dowody to warto pozwać taką osobę.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać