Alimenty na dziecka od ojca mieszkającego za granicą

Avatar
Blanka Kowalczyk
Poszkodowany

Witam,

pracowałam kilka lat za granicą w Holandii i poznałam w pracy Hiszpana. Byliśmy parą 2 lata i zaszłam w ciążę. Niestety albo stety rozeszliśmy się i wróciłam do Polski. Niestety mój były partner przestał się odzywać - nie odbiera telefonu, wysyłam listy i nie dochodzą. W związku z czym od roku nie płaci alimentów na naszą córkę. Na początku nie chciałam mu robić problemów, ale zwiększyły się moje koszty i chciałabym mieć jakąś pomoc finansową. Jak mam uzyskać od niego alimenty? Mam złożyć sprawę w sądzie rodzinnym?

Pozdrawiam,

Blanka

Avatar
KrzychuK
Poszkodowany

Hej! Tak, jak najbardziej powinnaś złożyć sprawę w Sądzie Rodzinnym. To nie tylko Twoje dziecko i ojciec też powinien chociażby uczestniczyć w kosztach - jeśli już nie chce uczestniczyć w życiu córki. Sąd będzie wzywał Twojego byłego partnera na rozprawy. Jeśli się nie stawi na żadnej i nie uda się z nim skontaktować nawet przy współpracy z zagraniczną policją, to będziesz mogła się starać o pieniądze z funduszu alimentacyjnego.

Radzę Ci też odebrać władzę rodzicielską ojcu dziecka - jeśli nie masz z nim kontaktu, nie wiesz gdzie mieszka, to bez niego nawet dziecku paszportu nie wyrobisz i nie załatwisz innych spraw urzędowych.

Życzę Ci dużo siły i wszystkiego dobrego dla Ciebie i córeczki.

Pozdro!

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać