Odszkodowanie za zamknięcie restauracji przez pandemię

Avatar
Wojtek Woj
Poszkodowany

Witam. Mój wujek prowadzi restaurację. Przez pandemię jego restauracja przez 2 miesiące w ogóle nie zarabiała. Czy jest możliwość uzyskania odszkodowania od Państwa?

Avatar
Piotrek M.
Poszkodowany

Witam. Wiem, że były takie pomysły i projekty, ale chyba w końcu nie przeszły dalej i nie ma takiej możliwości. I jak mam być szczery, na szczęście. Uważam, że nie byłoby to w porządku z kilku powodów:

- Państwo zamknęło miejsca publiczne nie byle jakiego powodu a dla bezpieczeństwa obywateli. Winny jest Covid 19 a nie Państwo i ciężko żądać rekompensaty od Państwa za czyny konieczne i niezawinione,

- Restauracje miały możliwość wykonywania potraw na wynos i w ramach cateringów po spełnieniu wymogów sanepidu, które nie były zbyt restrykcyjne. Jeśli ktoś wolał zamknąć całkiem i nie wydawać dań na wynos - to jego problem. Oczywiście, że zysk pozwoliłby zapewne tylko na pokrycie kosztów, ale przynajmniej nie byłoby strat.

- Inne branże były bardziej poszkodowane. restauracje mogły sprzedawać dania na wynos, z dostawą, w ramach cateringu. A co mają powiedzieć fryzjerki, kosmetyczki, kina, teatry czy baseny? Właściciele nie mieli żadnych szans na zarobek.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać